Region wobec kryzysu w Hondurasie

I kolejna dawka multimediów.

Wszystkim zainteresowanym wydarzeniami w Hondurasie, polecam podcast (anglojęzyczny) opublikowany przez Council on Foreign Relations. Rozmówczynią jest Sharon O’Neal, autorka ciekawego bloga poświęconego Ameryce Łacinskiej.

O czym jest rozmowa? O tym co się stało w Hondurasie i jaka była reakcja regionu. Co można powiedzieć o reakcji USA? Czy OPA zadziałała efektywnie, czy jej miejsce zajmują inne organizacje subregionalne, np. UNASUR? Czy Brazylia „aktywowana”  przez wybór  jej placówki dyplomatycznej jako miejsca schronienia po powrocie do Hondurasu przez Manuela Zelayę będzie tym aktorem, który zajmie się kryzysem i doprowadzi do jego rozwiązania?

Szczegoły oraz sam podcast  tu.

 

Add to Google


3 comments on “Region wobec kryzysu w HondurasieAdd yours →

  1. Mam do Pana, jako znawcy regionu, pytanie – czy Honduranie potrzebują wiz, aby wjechać do USA? Wydaje mi się, że tak, od niedawna, ale proszę o potwierdzenie

  2. Witam.
    Tak, Honduranie potrzebują i potrzebowali wiz do USA, zarówno na pobyt stały, jak i na krótkie wycieczki. Szczegóły na ten temat znajdziesz na stronie amerykańskiej ambasady w Hondurasie: http://honduras.usembassy.gov/visas.html. Dwa miesiące temu, 26 sierpnia wydawanie wiz dla Honduran zostało tymczasowo zawieszone, aby skłonić rząd Michelettiego do przyjęcia propozycji rozwiązania kryzysu zaprezentowanych przez Oscara Ariasa (tzw. San Jose Accords).

    Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *