Ameryka Łacińska – galeria zdjęć

O galerii.

O wzbogaceniu bloga o zdjęcia autor myślał już wcześniej. Jednak jako że sam zdjęć z Ameryki Łacińskiej nie posiada zbyt wiele, o ich jakości już nie wspominając, na myśleniu się skończyło. Proszę sobie zatem wyobrazić miłe zaskoczenie autora, kiedy pewnego pięknego dnia na skrzynce mailowej znalazł wiadomość od jednego z czytelników bloga + zawodowego fotografa + na stałe stacjonującego obecnie na kontynencie południowoamerykańskim (konkretnie w Peru), w którym ów zaoferował się przesyłać od czasu do czasu kilka zdjęć z regionu celem uzupełnienia bloga o ten nowy, ciekawy i atrakcyjny atrybut.

Nie trzeba dodawać, że autor bloga z przyjemnością przystał na tą propozycję i w ten właśnie sposób Ty, drogi Czytelniku, możesz doświadczać czegoś, czego żadne pisane słowo nie odda.

O autorach

Autorami tychże pięknych zdjęć jest para fotografów: Sylwek Kałuża i Francesca Florian – szerzej o nich samych, jak również więcej ich zdjęć można znaleźć na ich stronie. W tym miejscu autor bloga autorom zdjęć pragnie złożyć serdecznie podziękowania za udostępnienie tychże – dzięki!

Kończąc ten przydługi wstęp – zapraszam do galerii. Aha, całą galerię możecie znaleźć w zupełnie nowej zakładce – „Galeria”, jak również w dolnym panelu tego bloga:

 

blog_galeria

…a poszczególne, nowe zestawy zdjęć będą się pojawiać w formie nowych wpisów również na stronie głównej bloga – jak np. niniejszy.

Zatem…

Ekwdor (1) – czyli luźne zdjęcia z różnych miejsc Ekwadoru. 

Poniższa grupa zdjęć prezentuje miejscowość Vilcabamba. Rejon ten nazywany jest Doliną Długowieczności – wielu mieszkańców Vilcabamby bez problemu dożywa 100 lat, a ponoć zdarzają się nawet przypadki, że ludzie żyją tam po 120 – 130 lat. Fenomen ten nie do końca jest wyjaśniony. Jedni naukowcy mówią, że to klimat i dieta, inni że to z kolei specyficzne aminokwasy zawarte w tamtejszych roślinach, które są jednymi z najsilniejszych antyoksydantow na świecie. Miejsce to przyciąga wielu ludzi z różnych części świata. „Gringos” kupują tutaj ziemię, otwierają restauracje, hotele, agencje turystyczne, itd. Vilcabamba to bardzo spokojne  (nie licząc groźnych osuwisk błotnych, które wystepują co roku podczas pory deszczowej) i sielankowe miejsce, ale niestety troche drogie.

 

Taksówka, którą można dojechać na lokalne lotnisko w miejscowości Loja:

Poniższe 4 zdjęcia również pochodzą z Vilcabamby. Prezentują dom pary botaników z Argentyny. Po wielu latach pracy na Wyspach Galapagos przeprowadzili się do Doliny Długowieczności. Kupili w Vilcabambie kilkaset hektarów ziemi – praktycznie całą górę i prowadzą swój prywatny rezerwat przyrody. Można sie u nich zatrzymać na polu campingowym lub mieszkać w małych domkach. Ciekawostką jest ich dom – prosta konstrukcja z desek i bez szyb w oknach. Do domu często wlatują ptaki w poszukiwaniu jedzenia oraz materiałów do budowy gniazd – tak więc trzeba uważać, co się zostawia na stole.

Kolejne zdjęcia to miasto Cuenca – bardzo ładne, zadbane, czyste i spokojne miasto, ponoć jedno z najładniejszych w Ekwadorze (a przynajmniej z tych, które autor zdjęć widział).

Dwa kolejne zdjęcia przedstawiają podłogę po części wykonaną z kości kręgosłupa….chyba krowy.

Niżej zdjęcie lokalnego kościoła z sylwetką Jana Pawła II:

A na końcu lokalny pucybut – tam zawód bardziej poważany niż w Polsce:

I to póki co na tyle. Wkrótce kolejna partia zdjęć. Mam nadzieję, że się spodobają.

0 comments on “Ameryka Łacińska – galeria zdjęćAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *